اسکار 2021: دو زن برای اولین بار در تاریخ برای بهترین کارگردانی انتخاب می شوند

[ad_1]

نامزدهای اسکار سرانجام اینجا هستند.

با توجه به اینکه 365 روز مانده به قرنطینه دو هفته خود هستیم ، امسال از فصل جوایز خیلی هیجان زده نشدیم. گفته شد ، پس از بیدار شدن با برخی از جذابیت های گرمی جذاب ، ما کاملاً سرمایه گذاری مجدد کرده ایم و خوشحالیم که لیست کامل نامزدهای اسکار برای سال 2021 را برای شما به ارمغان می آوریم.

پیشگام نامزدی Netflix با ده اشاره با نامزد Man Netflix است ، علاوه بر بهترین تصویر ، برای بهترین کارگردانی (دیوید فینچر) ، بهترین بازیگر (گری اولدمن) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (آماندا سیفرید) نیز رقابت می کند.

همچنین برای بهترین عکس در حال اجرا هستند پدر، یهودا و مسیح سیاه ، تهدیدها کوچ نشین ، زن جوان امیدوار کننده ، صدای متال و دادگاه شیکاگو 7.

ویولا دیویس ، آندرا دی ، ونسا کربی ، فرانسس مک دورماند و کری مولیگان در حال رقابت برای بهترین بازیگر زن هستند در حالی که ریز احمد ، چادویک بوسمن ، آنتونی هاپکینز ، گری اولدمن و استیون یون برای به دست آوردن بهترین گون بازیگر نقش اول مرد را به خانه خواهند برد.

در یک تغییر خوشامدگویی و برای اولین بار در تاریخ اسکار ، دو زن در رده بهترین کارگردان معرفی شده اند. کلوئه ژائو برای Nomadland و زمرد فنل برای زن نوید زن. این افتخار حتی با توجه به این واقعیت که پیش از این سال ، تنها پنج فیلمساز زن در این گروه شناخته شده بودند ، بیش از پیش قابل توجه است.

ایرلندی ها همچنین در هالیوود موج می زنند زیرا Wolfwalkers ، ساخته استودیوی انیمیشن ایرلندی Cartoon Saloon ، نامزد بهترین فیلم بلند متحرک شده است.

اسکارها یکشنبه 25 آوریل برگزار می شود و می توانید لیست کامل نامزدها را در زیر پیدا کنید:

بهترین عکس

“پدر” (Sony Pictures Classics)

“یهودا و مسیح سیاه” (برادران وارنر)

“مانک” (Netflix)

“میناری” (A24)

عشایر”(تصاویر جستجوگر)

“زن جوان امیدوار کننده” (ویژگی های کانونی)

“Sound of Metal” (استودیوی آمازون)

“دادگاه شیکاگو 7” (نتفلیکس)

بهترین کارگردان

توماس وینتربرگ (“دور دیگری”)

دیوید فینچر (“مانک”)

لی آیزاک چونگ (“میناری”)

Chloe Zhao (“عشایر”)

زمرد فنل (“زن جوان امیدوار کننده”)

بهترین بازیگر زن در یک نقش اصلی

ویولا دیویس (“پایین سیاه ما رینی”)

Andra Day (“ایالات متحده در برابر بیلی تعطیلات”)

ونسا کربی (“تکه های یک زن”)

Frances McDormand (“عشایر”)

کری مولیگان (“زن جوان امیدوار کننده”)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

ریز احمد (“صدای فلز”)

چادویک بوسمن (“پایین سیاه ما رینی”)

آنتونی هاپکینز (“پدر”)

گری اولدمن (“مانک”)

استیون یون (“میناری”)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ساکا بارون کوهن (“دادگاه شیکاگو 7”)

دانیل کالوویا (“یهودا و مسیح سیاه”)

لسلی اودوم جونیور (“یک شب در میامی”)

پل خرچنگ دریایی (“صدای فلز”)

لیکیت استنفیلد (“یهودا و مسیح سیاه”)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ماریا باکالوا (‘Borat متعاقبا Moviefilm”)

گلن کلوز (“Hillbilly Elegy”)

اولیویا کلمن (“پدر”)

آماندا سیفرید (“مانک”)

یو جونگ یون (“میناری”)

بهترین فیلم بلند انیمیشن

“Onward” (پیکسار)

“Over the Moon” (نتفلیکس)

“فیلم Shaun the Sheep: فارماگدون”(نتفلیکس)

“روح” (پیکسار)

Wolfwalkers”(Apple TV Plus / GKIDS)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

“Borat متعاقبا Moviefilm.”فیلمنامه ساکا بارون کوهن ، آنتونی هینز ، دن سویمر ، پیتر بینهام ، اریکا ریوینوجا ، دن مازر ، ینا فریدمن ، لی کرن ؛ داستان ساشا بارون کوهن ، آنتونی هینز ، دن سویمر ، نینا پدراد

“پدر” ، کریستوفر همپتون و فلوریان زلر

کوچ نشین ،”کلوئی ژائو

“یک شب در میامی” ، قدرت های کمپ

“ببر سفید” ، رامین بحرانی

بهترین فیلمنامه اصلی

“یهودا و مسیح سیاه”. فیلمنامه ویل برسون ، شاکا کینگ ؛ داستان ویل برسون ، شاکا کینگ ، کنی لوکاس ، کیت لوکاس

“میناری” ، لی آیزاک چونگ

زمرد فنل ، “زن جوان امیدوار کننده”

“صدای فلز”. فیلمنامه داریوش مردر ، آبراهام مردر ؛ داستان داریوش ماردر ، درک سیانفرانس

آرون سورکین ، “دادگاه شیکاگو 7”

بهترین آهنگ اصلی

“برای تو بجنگ” (“یهودا و مسیح سیاه”). موسیقی توسط HER و Dernst Emile II ؛ متن ترانه توسط HER و Tiara Thomas

“صدای من را بشنو” ، (“دادگاه شیکاگو 7”). موسیقی توسط دانیل پمبرتون؛ متن آهنگ Daniel Pemberton و Celeste Waite

هاساویک، “(” مسابقه آواز یوروویژن “). موسیقی و متن ترانه های ساوان کوتوتا ، Fat Max Gsus و Rickard Göransson

“Io Si (Seen)” (“زندگی پیش رو”). موسیقی توسط دایان وارن؛ متن ترانه دایان وارن و لورا پاوزینی

“حالا صحبت کن” ، (“یک شب در میامی”). موسیقی و متن ترانه توسط لسلی اودوم ، جونیور و سام اشورث

بهترین امتیاز اصلی

“دا 5 خون” ، ترنس بلانچارد

“مانک” ، ترنت رضنور ، آتیکوس راس

“میناری” ، امیل ماسری

“اخبار جهان” ، جیمز نیوتن هوارد

“روح” ، ترنت رضنور ، آتیکوس راس ، جون باتیست

بهترین صدا

“تازی” ، وارن شاو ، مایکل مینکلر ، بی بوردز و دیوید وایمن

“مانک” ، رن کلیس ، جرمی مولود ، دیوید پارکر ، نیتن ننس و درو کونین

“اخبار جهان” ، الیور ترنی ، مایک پرستوود اسمیت ، ویلیام میلر و جان پریچت

“روح” ، رن کلیس ، کویا الیوت و دیوید پارکر

“صدای فلز” ، نیکولاس بکر ، خیمه باخت ، میشل کوتولنک ، کارلوس کورتس و فیلیپ بله

بهترین طراحی لباس

“اما” ، الکساندرا بیرن

“مانک” ، تریش سامرویل

“آن ته روت” ، ته سیاه ما کارینی

بینا گفت: “مولان” دایگلر

“پینوکیو” ، ماسیمو کانتینی پارینی

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

“Burrow” (دیزنی پلاس / پیکسار)

“Genius Loci” (تولیدات کازاک)

“اگر چیزی اتفاق می افتد دوستت دارم ”(نتفلیکس)

“اپرا” (وحوش و بومیان به طور یکسان)

“بله-مردم” (CAOZ hf. هولامویی)

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

“احساس کردن”

“اتاق نامه”

“حال”

“دو غریبه دور”

“چشم سفید”

بهترین فیلمبرداری

شان بابیت: “یهودا و مسیح سیاه”

“کمبود” ، اریک مسرشیمیت

“اخبار جهان” ، داریوش ولسکی

عشایر، “جوشوا جیمز ریچاردز

“دادگاه شیکاگو 7” پدون پاپامیکل

بهترین فیلم مستند

“جمعی” (تصاویر ماگنولیا و شرکت کننده)

“Crip Camp” (نتفلیکس)

“عامل مول” (Gravitas Ventures)

“معلم هشت پا من” (نتفلیکس)

“Time” (استودیوی آمازون)

بهترین کوتاه مستند موضوع

“Colette” (سفر در زمان نامحدود)

“کنسرتو مکالمه است” (استودیوی موج شکن)

“تقسیم نشوید” (میدان دید)

“Hunger Ward” (فیلم های مستند MTV)

“A Love Love for Latasha” (نتفلیکس)

بهترین تدوین فیلم

“پدر” ، یورگوس لامپرینوس

عشایر، “Chloé Zhao

فریدریک ، “زن جوان امیدوار کننده” توراوال

“صدای فلز ،” Mikkel EG Nielsen

“دادگاه شیکاگو 7” ، آلن باومگارتن

بهترین فیلم بلند بین المللی

“دور دیگری” (دانمارک)

“روزهای بهتر” (هنگ کنگ)

“جمعی” (رومانی)

“مردی که پوست خود را فروخت” (تونس)

“Quo Vadis، Aida؟” (بوسنی و هرزگوین)

بهترین آرایش و مدل مو

“اما” ، مرسی لانگان ، لورا آلن ، کلودیا استولز

“Hillbilly Elegy” ، ارین کروگر مكاش، پاتریشیا دهانی ، متیو مانگل

“پایین سیاه ما Rainey ،” سرجیو لوپز-ریورا، میا نیل ، جامیکا ویلسون

“گمشده” کیمبرلی اسپیتری ، جیگی ویلیامز ، کالین لا باف

“پینوکیو” ، مارک کولی ، دالیا کولی ، فرانچسکو پگورتی

بهترین طراحی تولید

“پدر.” طراحی تولید: پیتر فرانسیس؛ دکوراسیون ست: کتی فِرستون

“پایین سیاه ما رینی”. طراحی تولید: مارک ریکر دکوراسیون صحنه: کارن اوهارا و دیانا استاتون

“مانک”. طراحی تولید: دونالد گراهام برت؛ دکوراسیون ست: Jan Pascale

“اخبار جهان” طراحی تولید: دیوید کرانک ؛ دکوراسیون صحنه: الیزابت کینان

“اصول” طراحی تولید: ناتان کراولی؛ دکوراسیون صحنه: کتی لوکاس

بهترین جلوه های بصری

“عشق و هیولا ،”مت اسلون ، ژنوویو کامیلری ، مت اوریت و برایان کاکس

“آسمان نیمه شب” ، متیو کسمیر ، کریستوفر لارنس ، ماکس سلیمان و دیوید واتکینز

“مولان” ، شان فادن ، اندرس لنگلندز ، ست موری و استیو اینگرام

“ایوان یک و تنها” ، نیک دیویس ، گرگ فیشر ، بن جونز و سانتیاگو کلومو مارتینز

“اصول” اندرو جکسون ، دیوید لی ، اندرو لاکلی و اسکات فیشر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>